Чужих дітей не буває

11-06-2020

  Від початку карантину, пов'язаного з поширенням вірусу Covid-19,  із інтернатних закладів різного типу до Ічнянської територіальної громади було повернуто 25 дітей, які проживають у  17 сім'ях (загалом у цих сім’ях виховується 36 дітей). Фахівцями із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді Ічнянської міської ради було проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання та здійснено оцінку потреб кожної дитини, яка повернулася із інтернатного закладу. 13 сімей із 17 ще до повернення дітей з інтернатних закладів перебували на обліку, як сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, їхні проблеми були знайомі соціальним працівникам. В ході обстеження та спілкування з батьками, родичами дітей з’ясувалося, що у більшості з дітей  не було засобів доступу до мережі Інтернет для дистанційного навчання та відповідних засобів зв’язку з навчальним закладом (телефон, ноутбук), деякі діти мають особливі освітні потреби, які вони не мають можливості отримати під час карантину (це  аутизм, вади слуху і т.д.).

  Але найбільше занепокоєння викликали  сім’ї, в яких дітей повернули до родичів так як батьки взагалі не брали участі у вихованні дітей  або діти проживали з батьками, які систематично зловживають спиртними напоями, хоча мають засоби для життя та забезпечення дітей.  В зв’язку з цим, в кінці травня одну дитину із особливими потребами у навчанні було відправлено до КЗ «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр».  На початку червня були повернуті до КЗ «Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІст. з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» ще двоє дітей із с.Гужівки та  троє неповнолітніх із с.Дорогинки. Усім дітям зроблено ПЛР тести на коронавірус  Covid-19, які показали негативні результати.

  Є ситуації, коли батьки дійсно перебувають у скрутному становищі, не мають роботи та їм немає за що утримувати, годувати та одягати дітей, тому на деякий час їм допомагає у цьому держава. Але таких батьків, які є безвідповідальними, взагалі не виконують своїх батьківських обов’язків та не цікавляться дітьми - необхідно позбавляти батьківських прав, адже своїми діями вони лише калічать дітей, які при живих батьках є бездоглядними, схильними до бродяжництва. Із інтернатних закладів діти, позбавлені батьківських прав, можуть бути влаштовані у прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, де їм створять належні умови для проживання і навчання.  В цьому році, одна сім’я потенційних прийомних батьків пройшла навчання e Чернігівському обласному ЦСССДМ та отримала рекомендацію на створення нової прийомної сім’ї в м.Ічні.

  Чужих дітей не буває, тому допомога дітям із сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах - це наш обов’язок як членів однієї єдиної громади, де права дитини, її безпека і здоров’я понад усе.